НОВИНИ

Використання формули "Роттердам+". Суд надав НАБУ доступ до рахунків компанії Ахметова

Детективи матимуть доступ до відомостей про рух коштів на рахунках "ДТЕК Дніпроенерго" в "Укрсоцбанку" за період із 1 квітня 2014 року до часу ухвалення рішення із зазначенням часу проведення платежів.

Солом'янський райсуд Києва надав детективам НАБУ доступ до рахунків компанії Ріната Ахметова "ДТЕК Дніпроенерго" в "Укрсоцбанку" в рамках розслідування провадження щодо формули "Роттердам+". Рішення про надання доступу 6 вересня ухвалила суддя Ірина Усатова, повідомляє "Слово і Діло".

"Надати детективам НАБУ тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні "Укрсоцбанку" з можливістю вилучення їхніх копій, відкритих клієнтом банку – ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго", – йдеться в документі.

Читайте також: У Нацкомісії розповіли, коли буде скасована формула "Роттердам+"

Згідно з рішенням суду, детективи НАБУ отримали доступ до відомостей про рух коштів на рахунках "ДТЕК Дніпроенерго" в "Укрсоцбанку" за період із 1 квітня 2014 року до часу ухвалення рішення із зазначенням часу проведення платежів, із вхідним і вихідним сальдо, дебетовими та кредитними оборотами за кожен операційний банківський день проведення платежів, розшифровкою кореспондентів і призначення платежу за розрахунковими рахунками компанії.

Нагадаємо, НАБУ в квітні розпочало провадження щодо зловживань службовим становищем під час формування ціни на вугілля за схемою «Роттердам+».

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що має намір розібратися із формулою, за допомогою якої формується ціна при закупівлі вугілля і газу.

Як повідомлялося, у березні 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, запровадила нову схему розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, за якою туди, зокрема, закладається вартість вугілля для ТЕС та його доставки в Україну із порту Роттердам у Нідерландах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.