НОВИНИ

У Криму із храмів Московського патріархату знімають таблички УПЦ

На деяких храмах Української православної церкви зникли таблички про належність до неї.

В анексованому Криму на деяких храмах Української православної церкви (Московського патріархату) зникли таблички про належність до цієї церкви. Про це повідомляє Крим.Реалії.

Зазначається, що немає ніяких розпізнавальних знаків на Володимирському соборі в Херсонесі, а на новому храмі Преподобного Сергія Радонезького в Севастополі написано, що він належить "Сімферопольській і Кримській єпархії Московського патріархату".

При цьому архієпископ УПЦ (МП) Климент (Вечеря) заявив Крим.Реалії, що Кримська єпархія досі перебуває у складі УПЦ (МП), а таблички на храмах не є офіційними документами.

"На більшості православних храмів ніяких табличок не вішають. Для того, щоб дізнатися офіційну інформацію, необхідно звертатися до зареєстрованих державою статутів. На території Криму не існує канонічних православних парафій, що не належали до єпархії Української православної церкви. У всіх кримських храмах за богослужінням возноситься ім’я блаженнішого митрополита Київського і всієї України", – сказав він.

В Українській православній церкві Київського патріархату заявили, що таблички "Московський патріархат" на кримських храмах доводять "фальшивість заяв керівництва Київської митрополії МП, що кримські єпархії належать до УПЦ".

"Йдеться про те, що не тільки в Криму, але і в багатьох місцях материкової України митрополія Московського патріархату, яка себе називає Українською православною церквою, не приймає цю назву або вживає обидві назви, із зазначенням належності до МП на першому місці...Що стосується Криму, то ситуація для них обтяжена тим, що з політичних міркувань РПЦ формально залишила Крим у структурі УПЦ, але фактично вона підпорядкувала єпархії в Криму собі", – заявив Крим.Реалії речник Київської патріархії, архієпископ Євстратій Зоря.

Нагадаємо, 31 серпня вранці російські силовики прийшли до на храму УПЦ КП Сімферополі. Представники спецслужб увірвалися в приміщення головного храму, застосували силу у відношенні до архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента і пошкодили йому руку.

Згодом стало відомо, що судові пристави та силовики вивезли частину майна з храму.

1 вересня у мережі виклали відео нападу на український храм в окупованому Сімферополі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.