НОВИНИ

У Європарламенті закликали ввести санкції проти фігурантів "списку Маґнітського"

Зокрема, депутати Європарламенту запропонували заборонити в'їзд в ЄС людям зі "списку Маґнітського" і заморозити їхні фінансові активи в Європі.

Депутати Європарламенту 13 вересня прийняли резолюцію про боротьбу з корупцією, у якій, зокрема, закликають Раду ЄС ввести персональні санкції проти 32 фігурантів "списку Маґнітського".

Так, за документ проголосували 578 депутатів, проти - 19, ще 68 - утрималися.

Згідно з ним, пропонується заборонити фігурантам списку в'їзд в країни Євросоюзу і заморозити їхні європейські активи.

При цьому Європарламент схвалив список з 32 фігурантів ще в 2014 році і з тих пір неодноразово закликав ЄС ввести санкції проти них.

Також у резолюції Європарламенту щодо корупції закликають розслідувати дані про можливий підкуп владою Азербайджану європейських політиків. Влада Азербайджану в 2012 - 2014 роках використовували фіктивні компанії у Великобританії, зокрема, для виплат хабарів європейським політикам і відмивання грошей, говорилося в розслідуванні під назвою "Азербайджанський ландромат", яке було опубліковано на початку вересня.

Нагадаємо, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Як відомо, США час від часу розширюють список Маґнітского. Крім росіян під санкції потрапляють також українці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.