НОВИНИ

Киян попередили про новації при оплаті житлово-комунальних послуг у вересні

Зміни стосуються заповнення низки полів у платіжці.

У квитанціях за спожиту воду та водовідведення за серпень 2017 року, яку кияни отримають у вересні, відбулися деякі зміни, покликані надати споживачам більш детальну та зрозумілу інформацію. Про це заявила заступник директора структурного відокремленого підрозділу роботи зі споживачами ЦКС Вікторія Вітман, яку цитує прес-служба КМДА.

За словами Вітман, зміни стосуються таких полів:

  • «борг/переплата» – містить дані про фінансовий стан в особовому рахунку на початок місяця, за який проводиться нарахування;
  • «субсидія/пільга» – містить суму нарахованої у поточному місяці пільги або субсидії;
  • «обов’язкова плата» – із приміткою про те, що зазначені суми мають інформаційний характер.

Також є нове поле у блоці нарахувань за холодну воду – «Для нарахувань на наступний місяць», в яке треба вносити покази квартирних лічильників.

У верхній частині повідомлення з’явився абонентський номер споживача. Окрім того, у кожному блоці є інформація про виконавця послуги.

Читайте також: Киянам зробили перерахунок за неякісно надані комунальні послуги

Заступник директора Департаменту соціальної політики – начальник управління пільг, державної та регіональної допомоги КМДА Максим Бученко, розповів про зміни у процедурі надання субсидій, передбачених постановою КМУ № 509 від 18.08.2017 року. Він підкреслив, що для отримання пільг споживачам необхідно вчасно розраховуватись за послуги ЖКГ.

У КМДА нагадали, що відповідно до Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який набрав чинності 2 серпня 2017 року, абоненти повинні надавати постачальникам показання приладів обліку.

«Для нарахувань, які б відповідали фактичним обсягам споживання, необхідно щомісячно – після 10-го числа – повідомляти дані лічильників холодного і гарячого водопостачання», – наголосив заступник директора Розрахункового департаменту «Київводоканалу» Юрій Терещенко.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів надав роз'яснення, як обліковуватимуть тепло і воду згідно з новим законом "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.