НОВИНИ

В Україні випустили за стандартами НАТО перших бойових медиків

Курс бойової медицини за 16 тижнів на базі американського стандарту 68w (Combat Medic) завершили 33 військових.

У Навчальному центрі тактичної медицини №205, який створили навесні на базі Навчального центру Сухопутних військ ЗСУ №169 в смт Десна (Чернігівська область), відбувся випуск першого курсу бойових медиків. Про це 11 вересня повідомила прес-служба Міністерства оборони України.

Так, за 16 тижнів курс бойової медицини завершили 33 військових (починало 60 курсантів).

Зазначається, що навчальна програма ґрунтувалася на базі американського стандарту 68w (Combat Medic).

При цьому стандарти бойового медика відповідають принципу НАТО, який включає в себе дії з надання домедичної допомоги військовослужбовцям під час бойових дій у зонах активного конфлікту та їх евакуація в безпечну зону.

"Особливість такої підготовки полягає в тому, що основна відповідальність за надання першої допомоги і стабілізацію потерпілого і стан здоров'я бійців покладатиметься на медика взводу, а не роти", - зауважили в міністерстві.

Більшість підготовлених бойових медиків вже відправилася у свої підрозділи до району АТО, а найкращі з випускників, після проходження практики надання допомоги постраждалим у найгарячіших точках АТО, стануть новими інструкторами 205 Навчального центру тактичної медицини.

Навчальні курсу для медиків розроблялися у співпраці з фахівцями України, Канади, США та Великобританії, а вже наступний курс підготовки бойових медиків заплановано розпочати в грудні 2017 року.

Раніше речник Міністерство оборони України Максим Праута заявив, що до кінця року Міноборони планує запровадити 41 стандарт НАТО.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.