НОВИНИ

Через погрози радикалів на Форумі видавців скасували презентацію книжки української письменниці

Учасники форуму готуються до провокацій і посилюють охорону всього заходу.

Через погрози представників радикальних правих організацій на Форумі видавців у Львові відмінили презентацію книжки Лариси Денисенко "Майя та її мами", яка мала відбутись 15 вересня у дитячій бібліотеці. Про це повідомила журналістка та правозахисниця Ліза Кузьменко.

"Просто зараз у Львові відбуваються страшні події. Організаторам Форуму Видавців погрожують. Через що? Через їх принципову позицію по утвердженню толерантності в українському суспільстві. Хто погрожує? Вони називають себе патріотами, але по-суті це шайка бандитів, з якою не можливо говорити. Вони використовують методи терору, насильства і залякувань. … Сьогодні скасована презентація книги "Майя та її мами" Лариси Денисенко, яка мала відбуватися в дитячій бібліотеці у Львові", – розповіла Кузьменко.

Також інформацію про погрози підтвердила сама Денисенко.

"Мені щонайменше прикро за цим спостерігати. Все своє професійне життя я протидію насильству і виступаю за толерантність. Саме така поведінка, на думку щонайменше 15 організацій ультраправого штибу та Церкви маркує мене як відьму 21 сторіччя. Проти насильства,за терпиме ставлення і за діалог - за це міжнародна спільнота вас може долучити до посланниць доброї волі ООН, і за це ж співгромадяни і співгромадянки погрожують вам насильством", - зазначила письменниця.

Про погрози учасникам Форуму видавців, який проходитиме з 13 по 17 вересня у Львові, йдеться також у відкритій заяві Форуму.

"Уже понад місяць деякі учасники 24-го Форуму видавців  у Львові (організатор ГО “Форум видавців”)  повідомляють нам про погрози на їх адресу в соціальних мережах, які стосуються їхньої творчості чи громадської діяльності", – зазначено в заяві.

Також повідомляється, що минулого тижня на адресу  начальника СБУ у Львівській області, міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської обласної адміністрації Олега Синютки і з копією на ГО “Форум видавців”  надійшов лист від зареєстрованих в Україні неформальних громадських організацій із погрозами, які стосуються двох подій програми Форуму. Відповідний лист підписали, зокрема, представники ГО "Молода Галичина" та ГО "Твереза Галичина", а також представники Літературно-просвітницького проекту "Дух нації", "Правого сектору" та "Української народної самооборони".

Представники вказаних та інших організацій вважають, що дискусія "Чи готова школа говорити на складні теми?" у комплексі з презентацією книги Лариси Денисенко "Майя та її мами", є "прямим посяганням на прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям та традиціям, які споконвіку формувалися в українських родинах". 

У листі, надісланому, зокрема, організаторам Форуму видавців, також сказано: "У випадку Вашої бездіяльності ми будемо змушені самотужки вжити усіх можливих заходів, з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові". 

З огляду на безпеку дітей організатори скасували одну подію Форуму.

"Видавець і авторка книги відмінили одну подію, з метою забезпечення безпеки дітей, але чи може нам хтось гарантувати, що провокації і бійки не будуть зчинені на іншій локації і при іншій нагоді?", – йдеться у заяві.

Нагадаємо, у серпні оргкомітет мистецького фестивалю "Бандерштат" у Луцьку через погрози скасував призначену на 6 серпня презентацію книги Олени Герасим'юк про сталінські репресії "Розстрільний календар". Організатори отримали погрози зриву презентації від людей, які назвались представниками ВО "Свобода" і "Правого сектору", які були ображені позицією Олени Герасим'юк щодо підтримки "КиївПрайду".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.