НОВИНИ

Порошенко закликав депутатів прийняти закон щодо медреформи

Президент наголосив, що заморозити прийняття відповідного закону – "це найгірше з будь-яких можливих рішень".

Президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду прийняти закон щодо медичної реформи. Про це він повідомив під час наради з питань розвитку сільської медицини у Національному медичному університеті.

Український гарант наголосив на тому, що необхідно затягувати прийняття медреформи

"Національна рада реформ схвалила проект і я хотів би звернутися з проханням до наших народних депутатів, причому не обов’язково з коаліції, для того щоб ми доклали максимум зусиль, не затягували прийняття медичної реформи", – зауважив президент.

Він також додав, що якщо хтось критикує відповідне рішення, то "потрібно робити максимум, щоб це врахувати, але заморозити статус кво – це найгірше з будь-яких можливих рішень".   

Порошенко при цьому він зазначив, що потрібна окрема програма реформ сільської медицини, та анонсував окрему програму підтримки телемедицини на селі в Україні.

"Лише 17% фельдшерсько-акушерських пунктів забезпечено транспортом. Не вистачає обладнання, ліків. У значній частині ФАПів немає персоналу", – розповів політик.

За словами Порошенка, на сільську медицину буде направлено 1,5 млрд доларів.

Раніше у МОЗ розповіли, які зміни чекають на пацієнтів та лікарів у наступному році. Зокрема, з 1 січня 2018 року пацієнт може обрати свого сімейного лікаря та укласти з ним декларацію і таким чином зареєструватися в електронній системі охорони здоров'я E-Health.

Нагадаємо, що 12 липня комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я затвердив остаточну редакцію законопроекту №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" для ухвалення у другому читанні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.