НОВИНИ

Слідчий комітет РФ порушив нові справи проти Полторака та Муженка

Їх та інших військових високопосадовців звинувачують у «застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни» та «геноциді».

Слідчий комітет Росії порушив 20 кримінальних справ проти чиновників Міністерства оборони України у зв’язку з конфліктом на Донбасі. Про це в понеділок, 11 вересня, повідомляє прес-служба комітету.

За версією Слідкому, у діях українських чиновників вбачають ознаки злочинів , передбачених ст.ст.356, 357 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни, геноцид).

У Слідчому комітеті заявили, що причиною нових справ є те, що «злочини продовжують відбуватися по сьогоднішній день». Тому Росія порушила справи проти міністра оборони України Степана Полторака, його заступників Олега Руснака, Івана Шевчука, Ігоря Павловського, Олександра Дубляна, начальника Генерального штабу Віктора Муженка, його заступників Ігоря Колесника, Сергія Бесараба і Володимира Хижого, посадових осіб, які здійснюють керівництво розвідкою, сухопутними військами і повітряними силами: Сергія Попка, Василя Бурби, Сергія Наєва, Анатолія Пушнякова, Олександра Красноока, Олександра Павлюка, Андія Грищенка, Олександра Локоти, Сергія Дроздова, Михайла Забродського, Ігоря Луньова та Ігоря Воронченка.

 «Вони віддавали свідомо злочинні накази бійцям силових структур України про проведення прицільних артилерійських обстрілів з важких видів озброєння, що мають високі вражаючі властивості, об'єктів цивільної інфраструктури, розташованих в населених пунктах самопроголошених "Донецької і Луганської народних республік"», - йдеться в повідомленні.

Російські правоохоронці заявили, що «задокументували десяткив фактів злочинів проти російськомовного населення на Донбасі» і в низці випадків вже встановили військовослужбовців, причетних до них.

У Слідкомі РФ заявили про наміри оголосити в розшук українських посадовців.

«Найближчим часом щодо фігурантів кримінальної справи будуть винесені постанови про притягнення як обвинувачених, після цього вони будуть оголошені в розшук», – зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, 24 серпня 2016 року Слідчий комітет РФ відкрив кримінальні справи проти міністра оборони України Степана Полторака, начальника Генерального штабу Міністерства оборони Віктора Муженко, колишнього командира Сухопутних військ ЗСУ Анатолія Пушнякова, чинного командира Сухопутних військ ЗСУ Сергія Попка, командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова. Їх звинуватили в застосування заборонених засобів і методів ведення війни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.