НОВИНИ

У Литві закликали РФ скасувати навчання "Захід-2017"

Лінас Лінкявічюс висловив занепокоєння через те, що війська, направлені в Білорусь у зв'язку з навчаннями, можуть не повернуться в РФ після маневрів.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс закликав Росію скасувати масштабні військові навчання "Захід-2017" на східному фланзі НАТО. Про це він заявив в інтерв'ю медіа-групі Redaktionsnetzwerk Deutschland, оприлюдненому 9 вересня.

"Ми стурбовані тим, що Москва перекинула в Білорусь і до кордонів Балтії 4 тисячі систем, здатних нести ядерну зброю, і не менше 30 тисяч солдатів. Це небезпечне брязкання зброєю повинно припинитися", - сказав глава МЗС Литви.

Лінкявічюс назвав неправдоподібними російські дані про те, що в навчаннях візьмуть участь лише 12 тисяч військовослужбовців.

"Ми повинні бути пильними і підготовленими", - наголосив він.

За його словами, Росія останнім часом щотижня здійснювала в середньому по 10 таємних польотів над територією країн НАТО в Балтії.

При цьому глава дипломатичного відомства зазначив, що, на відміну від навчань "Захід-2013", Росія, в рамках нинішніх навчань, вперше перекидає війська в Білорусь.

"Ми побоюємося, що російська військова присутність в Білорусі стане постійним", - зазначив він.

У зв'язку з цим Лінкявічус нагадав про те, що анексія Криму в 2014 році теж починалася з військових навчань.

Стратегічні російсько-білоруські маневри "Захід-2017" пройдуть 14-20 вересня. Як повідомляла російська сторона, в них планується задіяти близько 13 тисяч осіб. 

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен висловила припущення, що Росія задіє 100 тисяч військових на навчаннях "Захід-2017" в Білорусі.

Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розкритикував Москву за те, що вона не була відкритою з приводу майбутніх навчань "Захід-2017".  Він сказав, що присутність військ Північноатлантичного союзу в Прибалтиці дала чітке повідомлення Москві про те, що напад на одного союзника викличе відповідь з боку всього альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.