НОВИНИ

Польща відкинула відмову Німеччини виплатити нові репарації за Другу світову війну

Прем'єр-міністр назвала компенсацію збитків "питанням порядності та справедливості стосовно Польщі".

Попри заперечення Берліна прем'єрка Польщі Беата Шидло не відступає від позиції свого уряду щодо вимог до ФРН сплатити Польщі нові репарації за завдану під час Другої світової війни шкоду. Про це керівниця уряду Польщі заявила в інтерв'ю польській інформагенції PAP, опублікованому в суботу, 9 вересня.

Вона назвала це "питанням порядності та справедливості стосовно Польщі".

За словами керівниці польського уряду, перш ніж виносити питання виплати Німеччиною репарацій Польщі на дипломатичний рівень, слід спочатку розставити акценти в самій польській позиції. Це стосується й лав правлячої партії "Право і справедливість", наголосила Шидло. Крім того, за словами польської прем'єрки, наразі триває науковий аналіз можливого обсягу завданої шкоди.

Нагадаємо, напередодні речник уряду ФРН заявив, що Берлін відкидає вимоги Польщі щодо репарацій за Другу світову війну. У німецькому уряді вважають безпідставними нинішні вимоги Польщі щодо виплати репарацій, вказуючи на рішення польської влади 1953 року. Тоді Варшава відмовилася від будь-яких подальших виплат репарацій з боку Німеччини. Після того польське керівництво неодноразово повторювало свою позицію щодо цього.

Утім, теперішній польський уряд вказує на те, що тодішнє рішення Польщі було прийняте під тиском з боку СРСР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.