НОВИНИ

Не дбаєш про армію. Парламент Молдови нагадав Додону, що його повноваження обмежені

Така реакція виклкана вимогою Додона про відставку заступника міністра оборони через відправку військовослужбовців на навчання в Україну.
Президент Молдови Ігор Додон зловживає наданими йому Конституцією повноваженнями, помилково інтерпретуючи поняття "верховний головнокомандувач". Про це заявив спікер молдовсього парламенту Андріан Канду у п'ятницю, 8 вересня.

Так Канду відреагував на вимогу Додона про відставку заступника міністра оборони через відправку військовослужбовців на навчання в Україну.

"Президент Додон зловживає наданими йому законодавством повноваженнями, помилково інтерпретуючи поняття "верховний головнокомандувач Збройними силами". Президент не повинен забувати, що його повноваження обмежені. Існує затверджений план участі наших військових частин у військових навчаннях. Неучасть в навчаннях, незалежно від того, де вони проводяться і хто їх проводить, робить нашу армію ще більш непідготовленою та неефективною. Й тоді виникає питання: який же ти верховний головнокомандувач, якщо не дбаєш про армію", - заявив Канду.

Спікер підкреслив при цьому, що на найближчому засіданні Вищої ради безпеки він  наполягатиме на включенні до порядку денного Радбезу питання про зловживання президента, а також про втрати, які ці зловживання наносять армії.

Нагадаємо, 5 вересня президент Молдови заборонив військовослужбовцям країни брати участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017.

Уряд Республіки Молдова вирішив наполягати на тому, щоб молдавські військові взяли участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні. Також було прийнято постанову про участь молдавських військовослужбовців у міжнародних військових навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні. Згодом президент Республіки Молдова Ігор Додон призупинив дію постанови уряду.

6 вересня, 57 військовослужбовців Національної армії Молдови вирушили на військові навчаннях НАТО Rapid Trident 2017 в Україну, незважаючи на подвійну заборону з боку президента і головнокомандувача Ігоря Додона.

Напередодні президент Молдови Ігор Додон розпорядився провести перевірки у військових частинах та пообіцяв покарати військових, які всупереч його забороні поїхали в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.