НОВИНИ

Расмуссен та Вершбоу закликали ООН ввести миротворців на Донбас

Політики розкритикували позицію Путіна та пропонують увести миротворчу місію ООН до України у три етапи.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен та екс-заступник глави Альянсу Александер Вершбоу закликають Радбез ООН ухвалити рішення щодо введення миротворчої місії на окупованих Росією територіях на сході України. Про це Укрінформу повідомили в аналітичному центрі Rasmussen Global.

"Великі друзі України Андерс Фог Расмуссен та Александер Вершбоу закликають Раду Безпеки ООН затвердити миротворчі і стабілізаційні сили, які б мали довіру, з метою відновлення суверенітету України", - наголосили політики.

Зазначається, що вони пропонують увести миротворчу місію ООН до України у три етапи. На першому йдеться про розгортання миротворчих сил на лінії розмежування. Далі – просунути контингент глибше на окуповані території. У тертій фазі йдеться про повну присутність миротворчого контингенту, включаючи контроль над кордоном із РФ.

Також політики розкритикували позицію, які висловив президент Росії Владімір Путін щодо умов започаткування такої миротворчої місії, які покликані підірвати її ефективність.

"Диявол завжди криється у деталях. Однак, питання про миротворчі сили ООН нині реально перебуває на стадії обговорення. Рада Безпеки ЄС повинна чітко бути залученою до цих пропозицій", - зауважив Расмуссен.

При цьому він нагадав, що раніше Росія завжди загрожувала своїм вето ухвалення рішення про миротворчу місію ООН в Україні.

Раніше Міністерство закордонних справ Польщі заявило, що розміщення миротворчих сил ООН на українсько-російському кордоні є бажаним з точки зору безпеки і стабільності в регіоні.

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, але на всій його території до російського кордону. Постійне представництво України в Нью-Йорку вже отримало доручення  провести відповідні консультації з делегаціями в Радбезі ООН.

Сполучені Штати Америки з обережністю поставилися до пропозиції РФ, але наполягали на тому, що миротворчий контингент має бути розгорнутий на усій окупованій території України, а не тільки на лінії конфлікту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.