НОВИНИ

Працівникам музею Маріуполя оголосили підозру у незаконній передачі в окупований Крим картин на $1 млн

До анексованого півострова передали 52 картни відомих художників.

Прокуратура Криму оголосила про підозру двом працівників "Маріупольського краєзнавчого музею" у заволодінні та розтраті 52-ох картин державної частини Музейного фонду України. Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури.

Згідно із повідомленям, у березні 2014 року двоє працівників незаконно передали до Кримської республіканської установи «Сімферопольський художній музей» на тимчасово окуповану територію АР Крим 52 картини митців XVIII-XIX століття, серед яких «Лунная ночь» Івана Айвазовського, «Дорога в лесу» Івана Шишкіна, «Пейзаж. Вечер» Олексія Саврасова, «Болото» Ісаака Левітана. 

"Витвори образотворчого мистецтва мали перебувати на виставці у м. Маріуполі до 31 травня 2014 року, але вона була закрита раніше, оскільки керівництво «Сімферопольського художнього музею» вимагало їхнього завчасного повернення на окуповану територію АР Крим. Внаслідок таких дій службових осіб «Маріупольського краєзнавчого музею» державі було спричинено майнову шкоду на загальну суму понад 1 млн 320 тис доларів США", - зазначили у прокуратурі.

Зазначається, що у найближчий час також буде вирішено питання про повідомлення про підозру ще одній особі у цьому кримінальному провадженні, а саме громадянину, який у співучасті із вказаними посадовими особами сприяв вчиненню зазначеного кримінального правопорушення, забравши вказані полотна з Маріупольського музею і доставивши їх на окуповану територію півострова Крим, де сам він і перебуває зараз. 

Наразі вирішується питання щодо обрання стосовно підозрюваних запобіжного заходу. 

Нагадаємо, 17 серпня Інтерпол оголосив у розшук 52 картини Музейного фонду України, які у березні 2014 року незаконно передали до Сімферопольського художнього музею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.