НОВИНИ

МЗС України прокоментувало затримання Павла Гриба спецслужбами РФ

Міністерство вимагає невідкладно забезпечити доступ українських консулів до затриманого, надати інформацію щодо умов тримання і забезпечити його негайне повернення.

У п'ятницю, 8 вересня, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест РФ через затримання 25 серпня 2017 року 19-річного громадянина України Павла Гриба і триманням його в СІЗО у російському Краснодарі. Про це повідомила прес-служба МЗС.

"Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони невідкладно забезпечити доступ українських консулів до затриманого громадянина України Павла Гриба, надати вичерпну інформацію щодо місця, причин та обставин його затримання, умов тримання і забезпечити його негайне повернення в Україну.", - йдеться у повідомленні.

Також у коментарі МЗС наголосило, що " у справі затримання Павла Гриба повідомлення Управління ФСБ в Краснодарському краї від 25.08.2017 було направлено Генеральному консульству України в Ростові-на-Дону рекомендованим листом тільки  31.08.2017 і надійшло до консульської установи 07.09.2017 – через 14 днів після арешту", що є порушенням російською стороною положень консульської Конвенції між Україною та Російською Федерацією щодо вчасного інформування про затримання громадян України (протягом 3 днів з моменту арешту).

Як повідомлялось, у Росії правоохоронці не допустили до затриманого Павла Гриба адвоката і представників МЗС України. 

Раніше батько зниклого українця Ігор Гриб повідомив про місцеперебування сина. У МЗС підтвердили, що Павло перебуває в Краснодарі.

Зазначимо, що родина Павла Гриба, який зник у Білорусі, подала скаргу в Європейський суд з прав людини

Нагадаємо, колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з'ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни.Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця. ЗМІ отримали непідтверджену інформацію, що від може перебувати в управлінні ФСБ у Краснодарі (РФ).

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо зникнення Гриба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.