НОВИНИ

Участь у реалізації енергомосту «Україна-ЄС» візьмуть три іноземні компанії

Метою проекту є розбудова міждержавних магістральних мереж та організація видачі потужності енергоблока №2 Хмельницької АЕС для забезпечення довгострокового експорту електричної енергії до країн Європи.

Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження про реалізацію проекту «Енергетичний міст «Україна-Європейський союз». Про це в четвер, 7 вересня, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

За інформацією, метою проекту є розбудова міждержавних магістральних мереж та організація видачі потужності енергоблока №2 Хмельницької АЕС для забезпечення довгострокового експорту електричної енергії до країн Європи.

У реалізації проекту енергоміст візьмуть участь компанії з Великої Британії, США та Польщі. Об'єднання в складі компаній Westinghouse Electric Sweden AB, Polenergia International S.àr.l. та EDF Trading Limited уже направило до Міненерговуглля концептуальну записку та техніко-економічне обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства.

Як повідомляється, втілення проекту передбачає «інтеграцію об'єднаної енергетичної системи України з європейською енергосистемою ENTSO-E», «розвиток інфраструктури міждержавних електричних мереж», «організацію видачі потужності енергоблоку №2 Хмельницької АЕС для передачі електричної енергії країнам ЄС», «залучення коштів, отриманих від експорту електричної енергії, яка виробляється блоком № 2 ХАЕС в країни ЄС, для фінансування будівництва енергоблоків № 3 і 4 ХАЕС».

Зазначається, що енергоміст «Україна-ЄС» перший  проект державно-приватного партнерства, який передбачає інтеграцію об'єднаної енергетичної системи України з європейською.

Нагадаємо, 27 серпня в рамках проведення середнього планово-попереджувального ремонту на Хмельницькій АЕС відключили енергоблок №2.