НОВИНИ

Президент не виключив можливості проведення референдуму щодо вступу України до ЄС і НАТО

Глава держави висловив упевненість, що армія стане першою державною інституцією, яка відповідатиме критеріям членства в Альянсі.
Президент Петро Порошенко не виключив можливості проведення референдум стосовно приєднання України до Європейського Союзу і НАТО. Про це він заявив, виступаючи зі щорічним посланням до Верховної Ради у четвер, 7 вересня.

“Опитування громадської думки показують, що більшість українців підтримують і вступ до Євросоюзу, і приєднання до НАТО. Я не виключаю, що ініціюю в належний час відповідний референдум, щоби продемонструвати волю українського народу. Усім: і нашим друзям, і агресивній сусідці, і всім українським політикам, щоб за будь-яких політичних розкладів нікому з них не закортіло ревізувати цей курс і звернути на манівці”, - сказав глава держави.

Він наголосив, що не менш важливим, ніж членство у Євросоюзі, для України є і участь у НАТО.

Президент нагадав, що разом з партнерами з Альянсу спільно авідбувається розбудова української армії відповідно до стандартів НАТО, яких наше військо має досягти вже на кінець 2020 року.

Глава держави висловив упевненість, що саме армія стане першою державною інституцією, яка відповідатиме критеріям членства в Альянсі.

“Без формального схвалення Плану дій щодо членства ми, тим не менше, виконуємо його в односторонньому порядку”, - зазначив Президент.

Нагадаємо, що обов'язок Президента України виступати зі щорічним посланням у Верховній Раді прописано в Конституції. У 2016 році щорічне послання відбулося 6 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.