НОВИНИ

Американська розвідка розсекретила документи про флот СРСР часів "холодної війни"

В одному із документів повідомляється про будівництво у Радянському Союзі атомного підводного човна.

Розвідка Сполучених Штатів Америки (США) розсекретила документи про військовий флот СРСР часів "холодної війни". Про це повідомляється на сайті Центрального Розвідувалього Управління (ЦРУ).

Зазначається, що ЦРУ США оголосило про зняття грифу "Секретно" з документів, підготовлених відомством у 1960-1980 роки і присвячених стану і діям радянського військово-морського флоту.

Загалом, розсекречені 82 матеріали об'ємом близько 2 тис. сторінок, зокрема, переклади статей з журналу "Військова думка" Міноборони СРСР,  оцінки аналітиків американських спецслужб, і звіти розвідників.

Прикладом такого документа можна назвати звіт ЦРУ від 1958 року, в якому з посиланням на офіцера ВМФ СРСР, ім'я якого у звіті приховано, повідомляється про будівництво в Радянському Союзі атомного підводного човна.

У звіті підкреслюється, що мова йде вже не про першу субмарині такого типу.

Також у повідомленні ЦРУ зазначено, що розсекречені ними документи у попередні роки лягали на стіл представників вищого керівництва США, включаючи президентів і віце-президентів, а також голів Пентагону і Держдепартаменту.

Раніше Служба безпеки України (СБУ) опублікувала архівні документи Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР про свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.