НОВИНИ

Суд ЄС визнав незаконною відмову двох країн у прийомі біженців

Крім них, з рішенням Євросоюзу не погодилися Чехія Польща і Хорватія.

Суд ЄС відхилив позови Угорщини і Словаччини, які вимагали скасувати розподіл мігрантів по країнах Європейського Союзу. Про це йдеться в рішенні, опублікованому на сайті суду.

Будапешт і Братислава заперечували проти обов'язкових для членів ЄС квот на розселення біженців, яку ухвалили у Брюсселі в 2015 році. Квоти мали допомогти врегулювати кризову ситуацію з масовим напливом мігрантів в Європу. Крім Угорщини і Словаччини, з рішенням ЄС не погодилися Чехія Польща і Хорватія.

Восени 2015 року з розпорядженням прем'єра Орбана кордон з Сербією і Хорватією була оточена огорожею з колючим дротом. З кінця березня цього року угорська влада не випускають з таборів на кордоні з Сербією тих мігрантів, чиї прохання знаходяться в статусі розгляду. Це рішення викликало критику ООН і правозахисників.

Нагадаємо, Італія пригрозила закрити свої порти для іноземних суден, що перевозять мігрантів. Представник Італії в ЄС Мауріціо Массарі повідомив, що ситуація з біженцями в Італії стала настільки серйозною, що країні потрібна допомога з боку інших держав-членів ЄС. Як повідомляло видання Times, в Італії ростуть антимігрантські настрої.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.