НОВИНИ

Власники авто на іноземних номерах перекрили вулицю перед Верховною Радою

Учасники акції вимагають від влади змінити правила розмитнення автомобілів.

У Києві 6 вересня  біля Верховної Ради та Кабінету міністрів власники авто з іноземними номерами проводять акцію протесту. Вони заблокували вулицю Грушевського та вимагають внести зміни до Митного кодексу України щодо легалізації автомобілів із іноземною реєстрацією за прийнятною ціною.

Учасники акції вимагають від влади знизити ціну на розмитнення автомобілів. Зараз, для українців неможлива реєстрація авто, які не відповідають стандартам «Євро-5». Тобто, машини старше від 2010 року неможливо зареєструвати.

Зазначимо, що сьогодні в парламенті депутати ніяких рішень ухвалювати не будуть, а лише працюватимуть у комітетах. 

За даними Державної фіскальної служби України, у 2017 році в Україну із-за кордону завезено близько 165 тисяч автомобілів. Тоді як, у 2016 в Україну ввезли понад 148 тисяч транспортних засобів у режимі «тимчасового ввезення» і транзиту.

На початку серпня у ДФС повідомляли, що в Україні незаконно перебуває 52,2 тисячі автомобілів на іноземних номерах: 27,6 тисячі авто, ввезених в режимі «транзиту», і 24,6 тисячі авто, тимчасово ввезених громадянами для особистого користування, терміни ввезення яких уже закінчилися.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 11 липня підписав законопроект про відстрочку екологічного стандарту Євро-6 до 2020 року.  Як повідомлялося, з серпня 2016 року в Україні терміном на три роки дозволили ввіз старих авто (не старше 2010 року випуску) за значно зниженими ставками акцизу.