НОВИНИ

Трамп і Мей назвали країну, яка повинна зіграти ключову роль у тиску на КНДР

Про це лідери обох країн наголосили під час телефонної розмови.

Президент США Дональд Трамп і прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей провели телефонні переговори, присвячені проблемі ракетної і ядерної програм КНДР, йдеться в повідомленні британського уряду. Обидва лідери погодилися, що ключову роль у тиску на Пхеньян повинен грати Китай.

Під час бесіди ​​Мей зазначила, що північнокорейський режим "становить загрозу не тільки для регіону, але для глобального миру та безпеки". Прем'єр-міністр заявила про свою готовність працювати з іншими європейськими лідерами для вироблення нових заходів тиску на Пхеньян. У той же час, як наголошується в повідомленні, Трамп і Мей зійшлися на думці, що ключову роль у вирішенні проблеми Корейського півострова повинен грати Китай.

КНР залишається основним торговельним і політичним партнером КНДР. Зокрема, до 2013 року саме Китай був основним офіційним постачальником нафти для Північної Кореї. У 2014 році Китай офіційно припинив експорт вуглеводнів у КНДР, однак, як вважає Японія, Пекін продовжує поставляти нафту північнокорейському режиму, не надаючи цьому розголос. У серпні 2017 року Китай ввів заборону на імпорт вугілля, залізної руди, свинцю і морепродуктів з КНДР.

Нагадаємо, помічники президента США Дональда Трампа почали готувати проект санкцій щодо Китаю через ситуацію з КНДР. Також США домовилися з Японією впливати на Китай і Росію для тиску на Північну Корею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.