НОВИНИ

Захоплення церкви УПЦ КП у Криму. Активісти назвали прізвища осіб, які скоїли напад

Мова йде про громадян РФ, які приїхали з Росії і раніше не жили на півострові.

Громадські діячі встановили осіб, причетних до захоплення храму Київського патріархату в окупованому Сімферополі. Про це повідомив представник громадської організації "Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український дім" Андрій Щекун.

"Ми на сьогоднішній день провели низку робіт, і журналістське, громадське розслідування показало нам причетних осіб, які давали вказівки захоплювати приміщення", – розповів він.

Щекун також додав, що ці особи є громадянами РФ, які приїхали з Росії і раніше не жили в Криму.

За словами Щекуна, процесом захоплення приміщення керувала Прошкіна Лідія Михайлівна — начальник так званого управління організаційного та матеріально-технічного забезпечення Міністерства майнових і земельних відносин Республіки Крим.

"Цього дня саме вона керувала судовими приставами РФ, які здійснювали цей злочин, і вона давала розпорядження і вказівки, які приміщення треба захоплювати, що треба робити", – зазначив представник "Українського дому".

Щекун також назвав ім’я силовика, який, за версією активістів, напав на архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента. Це Вахтін Юрій Сергійович — заступник керівника так званого відділу судових виконавців по Центральному району міста Сімферополя.

Крім того, під час конференції член Правління ГО "Союз вимушених переселенців Андрій Іванець оприлюднив звернення до міжнародних організацій та керівників держав з вимогами запровадження санкцій проти названих осіб.

"Просимо запровадити персональні санкції щодо осіб, причетних до порушення прав віруючих Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату, а також посилити секторальні санкції проти Російської Федерації за брутальне систематичне порушення прав людини в Криму," – йдеться у зверненні.

Активісти також звернулись до представників української влади з вимогами ефективно розслідувати факти захоплення приміщень, нанесення тілесних ушкоджень російськими силовиками архієпископу, порушення прав віруючих та притягнути до відповідальності винних.

Крім того, активісти закликають включити "громадян РФ, причетних до цих протиправних дій, до санкційних списків порушників прав людини на території Криму".

Нагадаємо, 31 серпня вранці російські силовики прийшли до на храму УПЦ КП Сімферополі. Представники спецслужб увірвалися в приміщення головного храму, застосували силу у відношенні до архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента і пошкодили йому руку.

Згодом стало відомо, що судові пристави та силовики вивезли частину майна з храму.

1 вересня у мережі виклали відео нападу на український храм в окупованому Сімферополі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.