НОВИНИ

Під час атаки на ще одну місію ООН в Афганістані загинули 9 осіб

У Кандагарі щонайменше 9 людей загинули в результаті нової спроби напасти на представництво ООН. Поліцейські, які охороняли комплекс, змушені були відкрити вогонь. Штурмувати місію зібралися близько двох тисяч місцевих жителів.

Афганська влада заявляє, що до безладів підбурюють таліби, які хочуть скористатися ситуацією в своїх інтересах.

Приводом для масових маніфестацій, що спалахнули в кількох афганських провінціях, став вчинок американського пастора, який спалив Коран.

Гнів афганців обрушився в першу чергу на представництва ООН. У п'ятницю жертвами нападу на місію Організації в Мазарі-Шаріфі стали 14 осіб, а серед постраждалих опинився і громадянин Росії– голова місії ООН в цьому районі.

Напередодні президент Румунії Траян Бесеску та МЗС Румунії підтвердили загибель румунського громадянина під час нападу в п'ятницю на представництво ООН в Мазарі-Шаріфі. Румунська експерт у галузі міжнародних відносин Філарет Моцко працював у ряді місій ООН в Таджикистані, Киргизії, Росії та інших регіонах.

Поліція заарештувала близько 30 осіб, підозрюваних у нападі; серед них, як повідомляється, і організатор акції.

Втім, як заявив глава Місії ООН по сприянню Афганістану Стефан де Містура, який прибув у республіку для того, щоб розібратися в події, напад на представництво ООН в Мазарі-Шаріфі не змусить організацію "відмовитися від присутності і активних дій у даній країні в цей складний і вкрай відповідальний період".

За його словами, іноземні співробітники представництва будуть переведені для роботи до Кабула. Цей захід тимчасовий. Він діятиме до тих пір, поки не зроблять ремонт офісу ООН в Мазарі-Шаріфі.

А в Кабулі вранці в суботу бойовики атакували базу НАТО - атака була відбита, поранення отримали троє військовослужбовців. Відповідальність взявна себе рух «Талібан».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.