НОВИНИ

ЄБРР оголосив конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові

Проект на 35 млн євро передбачає початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного заводу.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) оголосив конкурс з відбору компанії для першого етапу проекту "Тверді відходи Львова" загальною вартістю 35 млн євро.

Згідно з повідомленням на сайті ЄБРР, операторами проекту є Львівська міська рада та комунальне підприємство "Зелене місто". Сам проект передбачає початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного заводу.

Тендер із закупівлі товарів і послуг для проекту "Тверді відходи Львова" буде оголошений в четвертому кварталі поточного року.

Зазначимо, у травні 2016 року сталася пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львівській області, куди вивозили сміття зі Львова та частини області. Під час гасіння унаслідок зсувів загинули троє рятувальників. У листопаді 2016 суд зобов'язав владу Львова закрити Грибовицьке сміттєзвалище. Після цього у Львові загострилася проблема з вивезенням та переробкою сміття, яка переросла у сміттєву кризу. Станом на червень 2017 року в окремих районах міста нагромадились місячні обсяги сміття, що почало становити загрозу для мешканців. Поліція повідомляла, що львівське сміття неодноразово виявляли в різних областях України. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман покладав відповідальність за кризу на мера Львова Андрія Садового. Міський голова, у свою чергу, заявляв, що ці проблеми має вирішувати центральна влада. 19 червня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про готовність виділити з резервного фонду 50 млн грн на облаштування полігону для сміття у Львівській області. Після цього сміття з міста почали вивозити на полігони області.