НОВИНИ

Автор "Ікон революції" попросив не відновлювати графіті без його участі

Художник Sociopath пообіцяв відновити малюнки, "як тільки ситуація набуде правильного розвитку".

Автор патріотичних графіті "Ікони революції" на вул. Грушевського, які напередодні знищили, відомий як Sociopath, пообіцяв, що відновить малюнки, "як тільки ситуація набуде правильного розвитку". Про це йдеться на його сторінці у Facebook.

Він зазначив, що "ніхто з представників державних інституцій, окрім простих українців, не звертався з проханням відновити картини".

"Сподіваюсь, Ви розумієте, що самовільне відновлення у даній ситуації неможливе", - сказав він, коментуючи наміри деяких художників відновити малюнки без його участі.

"Прикро, але такий крок, як на мене, є нічим іншим, як спробою обдурити нас усіх та пропіаритися на даній ситуації. Так само, як і продаж репродукцій моїх робіт, які начебто, масово продають на ринках. Я не продаю свої роботи, сувенірну продукцію, тощо, тож, закликаю Вас не купувати крадене. “Ікони Революції” в оригінальному розмірі в одному екземплярі є у моїй колекції, так само, як і трафарети, якими я створював Трилогію у 2014-му. Вони все ще у майданівській сажі... Я обіцяю Вам усім, що відновлю Трилогію, як тільки ситуація набуде правильного розвитку", - написав Sociopath.

Нагадаємо, із фасаду елітного магазину "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті "Ікони революції", створені під час Революції гідності на початку 2014 року. Це викликало обурення серед активістів, а керівник магазину заявив, що малюнки не мали жодної цінності, хоч потім змінив свою думку. В Інституті національної пам'яті повідомили, що малюнки мають статус пам'яток і охороняються законом. Після цього протестувальники потрощили скло в магазині й запалили перед ним шини. Згодом прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.