НОВИНИ

Збитки від урагану "Харві" наблизилися до рекордних в історії США

Вони можуть стати більними ніж від урагану "Катріна", який в 2005 році практично повністю зруйнував Новий Орлеан.

Збиток, нанесений ураганом "Харві" економіці США, може досягти $190 млрд і скласти 1% від ВВП країни, очікують експерти компанії AccuWeather.

Ще в середу аналітики компанії називали іншу цифру - $160 млрд. Якщо прогноз підтвердиться, він стане найбільш руйнівним стихійним лихом в історії США, перевершивши збиток від урагану "Катріна", який в 2005 році практично повністю зруйнував Новий Орлеан і обійшовся економіці Штатів в $125 млрд.

Ураган вже завдав чималих збитків енергетичному сектору США - в країні закриті багато нафтопереробних заводів, порти і трубопроводи, призупинено роботу на нафтових платформах у Мексиканській затоці і видобуток на сланцевих родовищах в Техасі. Крім того, багато районів Х'юстона, четвертого за величиною міста в США, будуть непридатні для життя в найближчі тижні або навіть місяці через повені і погані санітарні умови, підкреслюють аналітики AccuWeather.

Х'юстон і його околиці, на які обрушився ураган "Харві", генерують до 3,5% американського ВВП і забезпечують 2,4% всіх робочих місць в США.

Наслідки урагану забрали життя вже щонайменше 44 осіб. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.