НОВИНИ

Порошенко назвав три етапи біометричного контролю для громадян РФ, які в'їжджають в Україну

Зокрема, порядок передбачає фіксацію іноземця у тому місці, куди він прямує.

Рішення ввести біометричний контроль для громадян Росії, які в'їжджають в Україну, є абсолютно виправданим. Про це заявив президент України Петро Порошенко на брифінгу у п'ятницю, 1 вересня.

"Я вважаю, що це поширена практика. І в умовах, коли країна є об'єктом агресії з боку Російської Федерації, ця практика цілком виправдана", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що рішення РНБО про введення в'їзду за біометричними паспортами з країн, що становлять загрозу для України, буде оприлюднено в найближчі години.

"У найближчі години має бути оприлюднено рішення Ради національної безпеки і оборони, яке передбачає, що з 1 січня 2018 року перетин кордону з країн, які становлять ризики для України (перелік цих країн затверджується Кабінетом Міністрів України), має відбуватися за біометричними паспортами або - для тих, у кого їх немає, - має бути фіксація біометричних даних на кордоні. Це не означає, що буде заборона, але пункти перетину кордону повинні бути оснащені відповідним обладнанням. Завдяки чому буде забезпечено фіксацію", - сказав П.Порошенко.

За його словами, порядок передбачає також фіксацію іноземця в тому місці, куди він прямує.

"Буде 3 етапи. Перший - ти можеш подати попередньо повідомлення, що плануєш перетнути кордон, і прикордонники, база будуть підготовлені для цього. Другий - фіксація на кордоні. І третій - фіксація в тому місці, де ти плануєш перебувати. Якщо ти їдеш з Російської Федерації до Харкова, ти повинен зареєструватися в тому місці, де перебуватимеш", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення про введення із 1 січня 2018 року системи біометричного контролю для громадян іноземних держав та впровадження електронної системи попередньої реєстрації громадян РФ, які мають намір в’їхати в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.