НОВИНИ

Міноборони запланувало до кінця року запровадити 41 стандарт НАТО

Йдеться про стандарти з питань застосування Сухопутних військ, Повітряних Сил Збройних Сил України та фінансового забезпечення.

До кінця року Міністерство оборони України планує  запровадити як національні стандарти  41 стандарт Північно-атлантичного Альянсу. Про це під час брифінгу в п’ятницю, 1 вересня, повідомив речник міністерства Максим Праута.

Він зазначив, що в Міноборони працюють над нормативно-правовим забезпеченням заходів реформування, для виконання дорожньої карти реформ.

За словами Праута, Адміністрацією президента, Кабінетом Міністрів та Верховною Радою вже затверджено 58 нормативно-правових актів підготовлених оборонним відомством, ще 32 – на розгляді в державних органах влади.

«Ці документи стосуються удосконалення питань підготовки держави до оборони, реформування Міністерства оборони, Генерального штабу та інших органів військового управління, підвищення рівня соціальних і правових гарантій військовослужбовців тощо», – наголосив він.

Зараз в оборонних відомствах та Збройних силах України вже запроваджено 126 стандартів НАТО.

Праута додав, що вимоги стандартів НАТО враховуються при розробленні оперативно-стратегічних та оперативно-тактичних вимог, тактико-технічних завдань на створення і модернізацію озброєння та військової техніки.

Він відзначив, що нині розроблено 84 національних та військових нормативних документи з питань стратегічного планування розвитку спроможностей ЗСУ, застосування Повітряних та Військово-Морських Сил, військового зв’язку, балістичного захисту військовослужбовців та захисту від лазерного випромінювання, протидії саморобним вибуховим пристроям, тилового та медичного забезпечення, топогеодезичної служби.

За словами речника вже розпочато роботу, з урахуванням стандартів НАТО, над створенням національної системи розробки та постановки на виробництво озброєння та військової техніки.

Окрім цього, опрацьовується питання стосовно створення системи державного гарантування якості продукції оборонного призначення в Україні

«Подано пропозиції до Програми національної стандартизації щодо впровадження до кінця цього року 41 технічного стандарту НАТО як національні стандарти», – заявив Праута.

Також запланована запровадження стандартів НАТО з питань застосування Сухопутних військ, Повітряних Сил Збройних Сил України та фінансового забезпечення.

Як повідомлялося, представники Північно-атлантичного Альянсу до кінця жовтня поточного року планують фіналізувати "інвентарний каталог" засобів Збройних сил України, які прописані відповідно до критеріїв НАТО. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.