НОВИНИ

В Угорщині Путіну надали звання доктора. Науковці та студенти закликали зняти титул

Науковці та студенти Дебреценського університету оприлюднили заяву, виступивши проти присвоєння Путіну звання почесного доктора цього навчального закладу.

В Угорщині вчена рада Дебреценського університету 28 серпня вирішила присвоїти президентові РФ Владіміру Путіну звання почесного доктора цього навчального закладу.

Однак науковці та студенти кафедри конституційного права виступили проти відповідного рішення, а їхню заяву оприлюднили інтернет-портали Угорщини HVG та 24.hu.

Викладачі також зазначили про свою позицію у Facebook, написавши, що "вихваляння автократів для нас неприйнятне, воно суперечить всьому, що ми представляємо в нашій академічній роботі".

При цьому вчена рада пояснила своє рішення тим, що "уряд Угорщини та Росії завдяки Путіну відводять значну роль Дебреценському університетові в інвестиційному проекті побудови другої черги АЕС Пакш-2".

Також Інститут Кароля Етвеша у відкритому листі попросив Дебреценський університет скасувати постанову про присвоєння Путіну почесного докторського звання, наполягаючи на тому, що вона незаконна і безпрецедентна в посткомуністичній історії вищої освіти Угорщини.

На негайному відкликанні постанови сенату Дебреценського університету наполягає також громадська організація молоді з Дебрецена Natív. ПетиціюNatív підписали вже понад 900 осіб.

"Ми говоримо про особу, про яку Рада Європи однозначно заявила, що він (Путін – ред.) підтримує війну на сході України, в якій втратили життя понад 10 тисяч людей і через яку мільйони громадян стали вимушеними переселенцями", – пояснили мотиви написання петиції організатори акції протесту з Natív.

За інформацією часопису Népszava, Володимир Путін може знову приїхати до Угорщини на початку 2018-го або навесні того ж року, щоб особисто отримати почесне звання доктора Дебреценського університету. Конкретний термін приїзду не називається, бо в Дебрецені цю дату тільки узгоджують, пише угорське видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.