НОВИНИ

Активісти створили проект "Voїny" для вшанування пам’яті загиблих бійців АТО

У рамках проекту зокрема ведеться робота зі зміни нормативно-правової бази для гідного вшанування загиблих.

В Україні започаткували громадську ініціативу з гідного вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО «Voїny».

Ініціаторами проекту є агенція «Ріпаблік», Громадська спілка «Корпус захисників революції гідності» та Юридична компанія «Правовий Альянс».

Проект закликає до впровадження уніфікованої церемонії поховання та системи роботи із сім’ями загиблих, а також популяризації інформації про загиблих героїв, зокрема через методи патріотичного виховання.

За даними пошукової гуманітарної місії “Евакуація 200”, на четвертий рік війни в Україні досі відсутні уніфікована церемонія поховання, належна система оповіщення родин про загибель військових, а також подальша робота з сім’ями для надання психологічної підтримки та вшанування пам’яті членів їх родин. Показовим прикладом є прощання з полеглими на Майдані Незалежності в Києві, коли поруч із траурною церемонією проходять народні гуляння.

Читайте також: Вражаюча статистика. Бойові та небойові втрати в ЗСУ за час АТО - інфографіка

«Церемонія поховання солдата повинна викликати почуття патріотизму навіть у тих, хто лише побічно знайомий із війною на Донбасі. Цей ритуал може стати потужною інформаційною зброєю. Тому я вважаю, що навіть загиблий воїн не випускає зброю зі своїх рук», - пояснив керівник пошукової гуманітарної місії «Евакуація 200» Павло Нетьосов.

У рамках проекту зокрема ведеться робота зі зміни нормативно-правової бази для гідного вшанування загиблих.

«Щоб запрацював державний механізм гідного вшанування загиблих героїв, необхідно змінити нормативну базу. Із подібними викликами в цій чутливій сфері Україна не стикалась із часів Незалежності. Наше завдання - вшити національну ідею, символи та ритуали в правове поле і впровадити правильні обов'язкові алгоритми в життя», - розповідає про мету проекту Олексій Бежевець із Правового Альянсу.

Також повідомляється, що для заохочення суспільства до вшанування пам’яті загиблих створено інтерактивну мапу з місцями пам’яті по всій Україні, серед яких є алеї, меморіали, меморіальні комплекси, меморіальні дошки, пам’ятні знаки, пам’ятники, стели тощо.

Читайте також: 10 тисяч загиблих на Донбасі

Мапа разом із історіями людей, які зберігають пам'ять про загиблих, міститься на сайті Voїny

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.