НОВИНИ

Печерський суд спростував, що Полякова визнали потерпілим у справі щодо провокації підкупу НАБУ (оновлено)

Рішення стосувалося зобов'язання слідчого розглянути заяву Полякова про його залучення до провадження як потерпілого.

Печерський районний суд Києва не приймав рішення про визнання депутата Максима Полякова потерпілим у справі про провокації підкупу Антикорупційного бюро. Про це повідомила прес-служба суду в Facebook.

"Жодного рішення про визначення процесуального статусу потерпілого за Поляковим М. А. Печерським районним судом Києва не приймалося", - підкреслюється в повідомленні. Рішення стосувалося зобов'язання слідчого у справі від 7 липня 2017 року розглянути заяву Полякова про його залучення до провадження як потерпілого.

Напередодні Максим Поляков заявив, що "рішенням Печерського районного суду міста Києва за ним визначено процесуальний статус потерпілого у справі щодо провокації підкупу НАБУ".

Оновлення: Пізніше, увечері 30 серпня, Максим Поляков опублікував у Facebook відповідну ухвалу Печерського райсуду.

"У відповідь на поширення «спростувальної» інформації Печерського суду про невизнання мене потерпілим у провадженні щодо провокації підкупу НАБУ, викладаю короткий текст вчорашньої ухвали слідчого судді, якою скасовано постанову слідчого про відмову у визнанні потерпілим. Рішення було прийняте внаслідок доведення моїми адвокатами наявності у мене ознак особи з процесуальним статусом потерпілого. Наразі слідчого зобов’язано розглянути мою заяву, і всім зрозуміло, що, за наявності судового рішення, йому залишилося виконати лише технічну процесуальну функцію - підписати постанову про визнання потерпілим", - написав Поляков.

У тексті постанови йдеться, що вона зобов'язує слідчого повторно розглянути заяву Полякова про залучення його до провадження як потерпілого.

"Постанову слідчого... про відмову у визнанні потерпілим... від 7 липня скасувати... Зобов'язати слідчого... повторно розглянути заяву Полякова Максима Анатолійовича про залучення до вказаного кримінального провадження в якості потерпілого", - ідеться в ухвалі.

Відтак у документі нічого не сказано про визнання Полякова потерпілим, лише про повторний розгляд його відповідної заяви. Як зазначається, повний текст ухвали буде оголошено 4 вересня о 19:15.

Як повідомлялося, 23 серпня Національне антикорупційне бюро України надягло на Полякова електронний браслет.

Нагадаємо, що 11 липня парламент зняв недоторканість із Полякова, але не дав згоди на його затримання і арешт. 21 липня суд зобов'язав Полякова сплатити 300 тис. грн застави, здати закордонного паспорта і носити електронний браслет.

Згідно з інформацією Генеральної прокуратури України, нардеп Максим Поляков, діючи за попередньою змовою із нардепом Бориславом Розенблатом та зі своїм помічником-консультантом Тетяною Любонько, вимагали та отримали неправомірну вигоду 15 000 доларів США від представника компанії нерезидента "Фуджейра" (ОАЕ) за лобіювання інтересів у сфері видобутку бурштину в Україні. Отримані гроші Розенблат і Поляков мали розділити порівну по 7500 доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.