НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

У Білорусі заперечили тримання під вартою українця Павла Гриба на своїй території - МЗС України

Українська сторона також направила запит до відповідних служб РФ.

У Білорусі правоохоронні органи не підтвердили інформацію про можливе тримання під вартою українця Павла Гриба у спецзакладах на своїй території. Про це у коментарі Тижню повідомив начальник Управління консульського забезпечення МЗС України Василь Кирилич.

"За результатами контактів консула України у Білорусі з правоохоронними органами Вітебська і Мінська не підтверджено інформацію про можливе тримання згаданого громадянина України (Павла Гриба – Ред.) у спецзакладах на території країни", - зазначив Кирилич. 

Наразі місцеперебування громадянина України Павла Гриба, який зник у Гомелі 24 серпня, станом на вечір 29 серпня досі не встановлене. 

Останнє встановлене місцеперебування Гриба станом на цей момент – місто Гомель. За словами Кирилича, Консульство України у РФ також звернулося до МЗС Росії із запитом про долю Гриба.

"У разі його тримання на території Росії ми очікуємо на швидке повідомлення про місце тримання, причини затримання, наявність адвоката для захисту його прав, як це передбачено статтею 13 Консульської конвенції з Російською Федерацією", - зазначив він.

На уточнююче запитання, чи є вже якась відповідь з боку Росії, Кирилич відповів заперечно.

Як повідомлялось, правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо безвісного зникнення громадянина України Павла Гриба, попередньою кваліфікувавши як умисне вбивство.

Нагадаємо, колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що його 19-річного сина Павла викрала ФСБ Росії в Білорусі. З’ясувалося, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни.

Нагадаємо, колишній прикордонник Ігор Гриб, який займається створенням капеланської служби в силових органах, заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла під час відвідин Білорусі. Ігор Гриб з'ясував у Білорусі, що його сина Павла розшукує ФСБ за статтею про теракт. За словами консула, Павла Гриба немає серед офіційно затриманих у Білорусі, і його не утримують у слідчих ізоляторах країни. Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця.