НОВИНИ

Українські військові вперше візьмуть участь у навчаннях країн "Вишеградської Четвірки"

Такої домовленості досягнули президент України Петро Порошенко і міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич.

Збройні сили України вперше у своїй історії візьмуть участь у військових навчаннях країн «Вишеградської четвірки»,такої домовленості досягнули президент України Петро Порошенко і міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич. Про це повідомляється на сайті президента.

Зазначається, що Порошенко подякував  Мацеревичу за особисту присутність на параді з нагоди 26-ї річниці Незалежності України та високо оцінив участь підрозділу Польського Війська у святкуванні, що стало «історичним днем для українсько-польської дружби».

Глава держави відзначив конструктивність та інтенсивність діалогу між оборонними відомствами обох держав, зокрема ефективну співпрацю у рамках українсько-польсько-литовської бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ. Це є практичним наповненням стратегічного характеру партнерства між країнами.

Повідомляється, що також обговорювалося питання подальшого посилення військово-технічного співробітництва між Україною та Польщею, реалізацію рішень Варшавського саміту НАТО, а також питання активізації участі України у спільних багатонаціональних тренуваннях. Було домовлено, що підрозділи Збройних Сил України вперше в своїй історії візьмуть участь у військових навчаннях країн Вишеградської Четвірки.   

 «Європа без України не буде повноцінною ні в політичному, ні в економічному, ні у військовому плані, - підкреслив Антоні Мацеревич, - Польща була, є і буде разом з Україною, бо Ваша країна захищає Європу». Глава польського оборонного відомства підтвердив, що Польща і надалі неухильно підтримуватиме зусилля з відновлення територіальної цілісності і суверенітету України.   

Нагадаємо, українська делегація та представники країн Вишеградської четвірки і країн Балтії обговорили співпрацю у сфері оборони, зустріч у такому форматі відбулася вперше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.