НОВИНИ

У Німеччині від глави МЗС вимагають пояснень щодо вечері з Путіним

Габріель повинен розповісти, які теми обговорював на цій зустрічі.

Партія "Союз-90"/"зелені" закликала міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля ще до вересневих виборів у бундестаг дати роз'яснення щодо вечері 2 червня в Санкт-Петербурзі з президентом Росії Владіміром Путіним і колишнім канцлером ФРН Ґерхардом Шредером, який повинен зайняти місце в наглядовій раді концерну "Роснефть". Про це повідомляє DW.

"Глава МЗС повинен розвіяти підозри в тому, що Шредер намагається використовувати його для просування інтересів Путіна і "Роснефти". Це стало б нечуваним афронтом для Євросоюзу і серйозною проблемою для Німеччини", - заявила співголова фракції "зелених" у бундестазі Катрін Герінг-Еккардт в інтерв'ю газеті Tagesspiegel.

"Це аж ніяк не приватна справа, коли Шредер, будучи лобістом "Газпрому" і кандидатом в члени наглядової ради "Роснефти", організовує багатогодинну зустріч Габріеля з главою російської держави. Габріель повинен розповісти, які теми обговорював на цій зустрічі", - підкреслила Герінг-Еккардт.

"Зелені" хочуть в першу чергу з'ясувати, чи не обговорювалися під час вечері інтереси "Роснефти", газопровід "Північний потік-2" і ослаблення санкцій ЄС проти Росії.

За повідомленням Tagesspiegel, депутат від партії Марілуіза Бек вже направила відповідний письмовий запит уряду ФРН.

Нагадаємо, канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикувала свого попередника Ґерхарда Шредера через його висування на посаду незалежного директора російської підсанкційної компанії "Роснефть".