НОВИНИ

Україна починає збройно-технічну модернізацію армії – Порошенко

За словами президента, з державного бюджету в 2017 році на будівництво патронного заводу буде виділено 1,4 млрд грн.

Україна починає програму збройно-технічного осучаснення армії. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час відкриття виставки озброєнь в центрі Києва в середу.

"Зараз ми починаємо програму збройно-технічного осучаснення армії. Ми повинні вивести наше озброєння на рівень 21-го століття", - заявив президент.

"Перед вченими, інструкторами, керівниками оборонних підприємств стоять важливі завдання з розроблення та налагодження виробництва нового ракетного озброєння, комплексів крилатих ракет, сучасних зразків артилерійських систем, високоточних боєприпасів, безпілотних літальних апаратів, комплексів радіоелектронної боротьби, контрбатарейних радарів, засобів космічної розвідки та інше" , - додав Порошенко.

Він згадав про налагодження виробництва українських танків "Оплот".

"Адже в української армії не було коштів для того, щоб закупити найсучасніші танки і озброїти ЗСУ цими танками. Ми внесли зміни до держбюджету і перші танки "Оплот" виробництва Харківського завод надійдуть в ЗСУ в цьому році. Це наша відповідь на прохання українських танкістів", - сказав глава держави.

Також, за його словами, мова йде про модернізацію українських БТРів, виробництво військового бронеавтомобіля "Дозор-Б", закупівлю нових БПЛА, а також іншого сучасного озброєння і військової техніки.

"Важливо, що частина представлених на цій виставці зразків озброєння і військової техніки вже на наступному тижні відправляться на лінію зіткнення", - зазначив Порошенко.

За його словами, з державного бюджету в 2017 році на будівництво патронного заводу буде виділено 1,4 млрд грн, на закупівлю озброєння і техніки для Збройних сил України - 1,6 млрд грн.

"1 млрд 600 млн грн піде зараз на закупівлю і модернізацію нових зразків озброєння і військової техніки, ще 1 млрд 400 млн грн - на будівництво заводу з виробництва боєприпасів на основі новітніх технологій", - сказав він.

Порошенко нагадав, що в держбюджеті-2017 на потреби Збройних сил передбачено 64,5 млрд грн. Він зазначив, що це в рази більше, ніж перед війною.

"Ресурс наш обмежений, але ми навчилися використовувати його з розумом, ощадливо і відповідально. Як результат - ми зараз стримуємо армію, яка в 5 разів більше, ніж наша, чий бюджет в 10 разів більше, ніж наш", - сказав президент.

Глава держави також нагадав, що за останні три роки Укроборонпром передав армії 16 тис. одиниць озброєння і військової техніки.

Нагадаємо, що 8 липня 2016 року концерн «Укроборонпром» заявив про готовність розпочати будівництво заводу з виготовлення боєприпасів і чекає виділення коштів із державного бюджету. 2016 року Верховна Рада збільшила фінансування силовиків на 7 мільярдів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.