НОВИНИ

Опитування показало, скільки українців вважають себе патріотами

На заході позиціонують себе як патріоти 88%, в центрі - 84%, на сході - 83%, на півдні - 77%.

Переважна більшість українців (83%) вважають себе патріотами своєї країни, найбільше таких громадян на заході України. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного у серпні.

За результатами опитування, 83% опитаних відзначили, що вважають себе патріотами своєї країни. У порівнянні з аналогічним періодом 2014 року загальна кількість патріотично налаштованих громадян майже не змінилася. Лише 10% висловили протилежні міркування, ще 7% не змогли відповісти на це питання.

Картина в макрорегіонах України така: на заході позиціонують себе як патріоти 88%, в центрі - 84%, на сході - 83%, на півдні - 77%. У той же час в південних областях 18% опитаних заявили, що не можуть говорити про себе як про патріотів своєї країни. На сході таких респондентів 11%, в центрі - 8%, на заході - 5%. Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто вважає себе патріотом.

76% опитаних заявили, що якби сьогодні стояв би вибір, вони б підтримали проголошення Незалежності України. Цей показник не змінився з 2014 року. Для порівняння: у 2013 році таких опитаних було 61%.

Найбільше тих, хто підтримує проголошення Незалежності України, на заході (93%). У центрі таких опитаних 76%, на півдні - 66%, на сході - 64%. У той же час в останніх двох макрорегіонах кількість тих, хто дотримується протилежної думки, становить 21% -22%. Чим молодші респонденти і чим вищий рівень їх освіти, тим більше вони підтримують проголошення незалежності.

Соцдослідження проводилося 2-13 серпня 2017 року серед населення України від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення, вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного в липні 2014 року Соціологічною групою «Рейтинг», 86% опитаних українців вважали себе патріотами своєї країни. Згідно з опитування Центру Разумкова в грудні 2016 року, патріотами себе вважали 74% українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.