НОВИНИ

Нагорода "видала" учасника розстрілу українських військових під Іловайськом

Військовослужбовець-контрактник 247-го парашутно-десантного полку Руслан Голишев отримав медаль "За Відвагу".

Медаль "За Відвагу" видала військовослужбовця-контрактника 247-го парашутно-десантного полку Руслана Голишева, причетного до вбивства українських військових під Іловайськом у серпні 2014 року. Про це повідомляє міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm, спираючись на звіт Генеральної прокуратури України щодо факторів виникнення Іловайської трагедії.

Зокрема, InformNapalm склав список підрозділів, які брали безпосередню участь в розстрілі українських військ під Іловайськом:

  • 6-а танкова бригада (в / ч 54096, м. Нижній Новгород). 
  • 31-а десантно-штурмова бригада (в / ч 73612, м.Ульянівськ).
  • 8-а гірська мотострілецька бригади (в / ч 16544, сел. Хорта).
  • 247-а десантно-штурмовий полк (в / ч 54801, м. Ставропіль).

Так, після закінчення трьох років контракту 247-го ПДП Руслан Голишев зі Смоленська (дата народження 21.09.1988) опублікував фотографію медалі "За відвагу", вручену йому за указом президента Росії від 22.10.2014 року. Крім неї, Голишев нагороджений медаллю за участь у російсько-грузинській війну 2008 року за підписом командира в / ч 54801.

При цьому ніщо не давало зрозуміти за які саме вчинки була "зароблена" нагорода. Однак, на сторінці його профілю в Однокласниках Голишев особисто зробив підпис під фото: 29 серпня 2014 року.

Також вдалось зафіксувати фотографії російських десантників зі Ставрополя (247-й ПДП), які показують спалену українську техніку біля села Горбатенко та відео, зняте через оглядовий прилад БМД-2.

Збіг обставин зйомки і підпис під фото з датою можуть підтвердити, що Голишев також брав участь в бойових діях в Україні, зокрема в розстрілі українських військових під Іловайськ, за що його і представило до нагороди російське командування. 

Нагадаємо, що 14 серпня ГПУ оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії. Згідно отриманих висновків, єдиним фактором, який перебуває у безпосередньому причинно-наслідковому зв’язку з Іловайською трагедією, є вторгнення в Україну Збройних Сил РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.