НОВИНИ

Литва отримала першу партію скрапленого газу з США

Це перша партія СПГ зі Сполучених Штатів, яка прибула в країни Балтії, і одна з перших, які прибули в Східну Європу.

У понеділок, 21 серпня, до Клайпеди прибув перший газовоз, який доставив скраплений природний газ (СПГ) з американського експортного терміналу Sabine Pass, повідомляє портал Marinetraffic.com.

Офіційний представник литовської компанії Lietuvos duju tiekimas Паулюс Якутавічюс сказав агентству BNS, що СПГ з США в Клайпеду доставив танкер Clean Ocean. Це перша партія СПГ зі Сполучених Штатів, яка прибула в країни Балтії, і одна з перших, які прибули в Східну Європу.

Lietuvos duju tiekimas в червні підписала договір з компанією Cheniere Marketing International (входить в американську енергетичну компанію Cheniere Energy), що володіє терміналом Sabine Pass в Луїзіані, договір про постачання 140 тисяч кубометрів СПГ.

Найближчим часом в Литву має прибути ще одне судно з США. У липні Lietuvos duju tiekimas уклало ще один договір на поставку СПГ з компанією Gas Natural Fenosa, вантаж від якої повинен прибути в Клайпеду в середині вересня.

СПГ в Литву поставляють також норвезька Statoil і американська Koch Supply & Trading (здійснює поставки з Норвегії та Нігерії).

Нагадаємо, Президент США Дональд Трамп під час візиту до Польщі закликав стурбованих енергетичною залежністю від Росії східноєвропейських лідерів скористатися зростанням постачання природного газу зі Сполучених Штатів. 

Як писало агенство Reuters, російська "Роснефть" та норвезька Statoil нафтогазові компанії знайшли спосіб обійти санкції США, запроваджені в 2014 році, і не зупиняти роботу з розвідки і видобутку нетрадиційної нафти в Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.