НОВИНИ

У США мер Сіетла закликав прибрати пам'ятник Лєніну, встановлений в одному з районів міста

Раніше повідомлялося, що місцеві жителі провели протест проти монументу.

Мер Сіетла (штат Вашингтон, США) Ед Мюррей висловив своє невдоволення встановленими на території міста меморіалами, один з яких присвячений прихильникам Конфедерації, які воювали в Громадянську війну, другий - пам'ятник Лєніну.

"Ми повинні прибрати всі ці символи, незалежно від того, яка політична приналежність їм могла бути задана за десятиліття з моменту їх створення. Це стосується як конфедеративних меморіалів, так і пам'ятника, який ідеологізує засновника авторитарного радянського режиму", - цитує Мюррея місцеве видання Mynorthwest .

Він додав, що обидва об'єкти розташовані на приватній території (пам'ятник конфедератам на кладовищі Лейк-Лейк, Лєнін - в Фремонті).

"Обидва знаходяться на приватній власності, але я вважаю, що меморіал конфедерації на кладовищі Лейк-Лейк і статую Лєніна у Фремонті слід прибрати. Ми ніколи не повинні забувати про нашу історію, але ми також не повинні обожнювати фігури, які вчинили жорстокі звірства, і які прагнули розділити нас на основі того, хто ми і звідки ми прийшли", - пояснив свою позицію мер.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Сіетлі місцеві жителі протестують проти пам’ятника Лєніну, який встановлений в одному з районів. Пам'ятник викупив на свої гроші в Словаччині Льюїс Карпентер, який викладав англійську в словацькому місті Попрад на початку 90-их минулого століття. Після смерті власника Леніна розмістили в популярному кварталі Фремонт, де часто проводяться неформальні заходи. Пам'ятник служив також об'єктом арт-перетворень. Під час Тижня гордості ЛГБТ-спільноти статую декорували жіночим одягом. Також пам'ятник розмальовують червоною фарбою, що символізує кров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.