НОВИНИ

Потерпілий у справі Кучми хоче побачити матеріали справи

Журналіст Олексій Подольський вимагає у Генпрокуратури ознайомити його з постановою про порушення кримінальної справи проти екс-президента Леоніда Кучми. З відповідною заявою він звернувся до Генпрокуратури 27 березня, повідомляє Подольський у своєму блозі.

«Це далеко не халатність чиновників чи слідчих, мовляв - випадково забули виконати закон. Це демонстративні знаки - мова символів влади - свідома і умисна демонстрація зневаги навіть не до потерпілих, а до самого статусу громадянина», - заявив він.

Журналіст зазначає, що відповідно до КПК України слідчий повинен ознайомити потерпілого з постановою про порушення кримінальної справи негайно.

«Тим не менше потерпілих не було ознайомлено з постановою... Жодної реакції з прокуратури», - зазначає Подольський.

Крім того, журналіст вимагає від Генпрокуратури «приєднати кримінальну справу Кучми до кримінальної справи проти Олексія Пукача, де я визнаний потерпілим».

Подольський вимагає відмінити рішення Генпрокуратури, що визнала смерть колишнього міністра МВС Юрія Кравченка самогубством, і порушити кримінальну справу щодо його замовного вбивства як головного свідка замовлення вбивства Гонгадзе.

Крім того, в заяві міститься вимога порушити кримінальну справу по факту фальсифікації слідством висновків щодо самогубства Кравченка.

«В рамках слідства по цій справі дослідити причетність до цієї фальсифікації колишніх президентів України Л. Кучми та В. Ющенка, а також Генеральних прокурорів С. Піскуна, О. Медведька та голови СБУ О. Турчинова», - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе та незаконних діях щодо журналіста Олексія Подольського. Наступного дня це підтвердив заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

У справі Гонгадзе допитали колишнього секретаря РНБО Євгена Марчука, а також екс-главу Адміністрації Кучми, Віктора Медведчука.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.