НОВИНИ

Єврокомісія вирішила розглянути дії Німеччини щодо збанкрутілої авіакомпанії

Заява пролунала у відповідь на звинувачення з боку ірландського лоукостера Ryanair.

У справі банкрутства другого за величиною німецького авіаперевізника - компанії Air Berlin - Європейська Комісія готова до дискусії з Німеччиною. Про це заявив речник Єврокомісії в Брюсселі, передає інформагенція Reuters. 

Заява пролунала у відповідь на звинувачення з боку ірландського лоукостера Ryanair у тому, що уряд Німеччини порушує антимонопольне законодавство та норми ЄС. Останні забороняють державну підтримку приватних підприємств. 

Такі дії, на думку керівників ірландської компанії, підривають вільну конкуренцію на ринку. Підставою для закидів стало те, що збанкрутілий німецький авіаперевізник отримав від уряду Німеччини стабілізаційний кредит обсягом 150 мільйонів євро.

Ці кошти виділялися з метою уможливити безпроблемну передачу Air Berlin німецькій компанії Lufthansa, кажуть у Ryanair, а самі дії німецького уряду керівництво Ryanair назвало "державною допомогою". Крім того, перехід Air Berlin під контроль компанії Lufthansa перетворить останню на монополіста на німецькому ринку авіаперевезень, прогнозують у Ryanair. На тлі цього ірландський лоукостер закликав Антимонопольну службу Німеччини та Єврокомісію вжити негайних заходів, аби попередити створення монополіста на ринку.

Компанія Air Berlin 15 серпня заявила про свою неплатоспроможність та ініціювала процедуру банкрутства. Наразі тривають переговори у тому числі з Lufthansa щодо купівлі останньою частин активів Air Berlin.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.