НОВИНИ

ЗМІ дізналися, скільки вугілля з окупованого Донбасу Росія експортувала в країни Європи

Найбільшим експортером українського вугілля стала компанія "Газ-Альянс", підконтрольна біглому олігарху Сергію Курченку.

Із Російської Федерації в липні експортували в країни Європи близько 267 тис. тонн вугілля, нелегально вивезених з окупованого Донбасу. Про це свідчать дані "Російських залізниць" (РЗД) і Федеральної митної служби (ФТС), які оприлюднило видання LIGA.net.

"Найбільшим експортером українського вугілля стала компанія "Газ-Альянс", підконтрольна біглому олігарху Сергію Курченку. У липні з портів вона експортувала понад 50 тис. тонн антрациту. Всі обсяги були нелегально вивезені південноосетинською компанією ЗАТ "Внешторгсервис" і згодом були переоформлені на "Газ-Альянс", - наголошується в повідомленні.

Читайте також: У Ахметова заявили, що вугілля із шахт окупованого Донбасу продають через Росію до Туреччини

З липня ЗАТ "Внешторгсервис" припинила проходити за накладними РЗД як імпортер вугілля з тимчасово окупованих територій. При цьому компанія продовжує поставляти на окупований Донбас коксівне вугілля і залізну руду. Також компанія вивозить готову металопродукцію.

Ще одна компанія Курченка - "Петролеум капітал" - експортувала з Росії 32 тис. тонн вугілля, попередньо вивезеного з Донбасу. Покупців вугілля встановити не вдалося.

Компанія "Російський антрацит" експортувала близько 34 тис. тонн антрациту. Практично всі обсяги були поставлені на адресу гонконгської Grecoal Limited (підконтрольна братам Олександру і Сергію Мельничукам).

Ще одна компанія, співвласником якої є Олександр Мельничук, - ТОВ "Вугільні технології" - експортувала близько 15 тис. тонн антрациту в липні.

На адресу Yorkland Merchants Limited (зареєстрована в Гонконзі в жовтні 2016 року) в липні було поставлено понад 29 тис. т українського антрациту. З цього обсягу безпосередньо "РЖД Логістика" поставила офшорній компанії 9 тис. тонн.

Російська ТД "Антрацит", що перебуває під українськими санкціями, вивезла з Росії понад 31 тис. тонн вугілля. Всі обсяги поставлені для Сarbon and Natural Resources Согр Ltd. ТД "Антрацит" зареєстрована на мешканця Ростовської області Олександра Носка.

Читайте також: Чи є життя без антрациту

Понад 70% вугілля, нелегально вивезеного з окупованого Донбасу до Росії, в подальшому експортують дві компанії, пов'язані з братами Олександром і Сергієм Мельничуками. Перший працює в "ЛНР" "заступником міністра енергетики", другий - легально торгує вугіллям у Україні.

Видання також зазначає, що у 2016 році з окупованих територій до Росії вивезли близько 940 тис. тонн антрациту на суму $36 млн і ще близько 95 тис. тонн інших марок вугілля на $8 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.