НОВИНИ

Косово відкинуло план Сербії щодо розв'язання територіальних суперечок

Обидві країни прагнуть до зближення, щоб в майбутньому вступити до Євросоюзу.

Міністр закордонних справ Косова Енвер Ходжай категорично відкинув запропонований сербським колегою план, спрямований на врегулювання довготривалих територіальних суперечок.

Напередодні міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич запропонував змінити кордони між сербськими та албанськими анклавами в Косові та запровадити автономію для населеної переважно сербами території в межах Косова. У відповідь Дачич пообіцяв, що Сербія відмовиться від претензій у цілому на Косово, яке раніше було сербською провінцією.

Ходжай відкинув ідею, яка передбачає включення близько однієї п'ятої частини території Косова в автономний сербський регіон, що майже напевно буде ворожим до офіційної Приштини. Міністр закордонних справ Косова вказав, що його країна - це "багатонаціональна демократія з міжнародно визнаними кордонами" і далі такою залишатиметься. "Ідеї Сербії щодо чотирьох змін кордону є небезпечними і неприйнятними", - наголосив Ходжай.

І Сербія, і Косово прагнуть до зближення і, в майбутньому, вступу до Євросоюзу. Однією з умов цього процесу є розв’язання територіальних суперечок.

Нагадаємо, США закликали Сербію і Косово уникати «небезпечної риторики» у відносинах між двома країнами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.