НОВИНИ

Космічний зонд "Cassini" дізнався хімічний склад Сатурна

Планета на 75% складається з водню, а на 25% з гелію і мікрокомпонентів інших елементів.

Космічний зонд "Cassini" рекордно близько підлетів до Сатурна - на відстань до 1600 км. Це зниження дозволило апарату взяти зразки газів верхніх шарів атмосфери і отримати унікальні дані про хімічний склад планети. Про це повідомляє NASA.

Згідно з даними, які отримав зонд "Cassini", Сатурн на 75 відсотків складається з водню, а на 25 відсотків з гелію і мікрокомпонентів інших елементів.

Дивіться також: NASA показало фото Землі між кільцями Сатурна, зроблене космічною станцією

"Більш важкий гелій повинен опускатися вниз. Сатурн випромінює більше енергії, ніж поглинає її від Сонця; це означає, що поступово втрачається гравітаційна енергія. Отримавши точні дані про кількість водню і гелію у верхніх шарах, можна отримати уявлення про те, як ці елементи розподіляються всередині", - розповів вчений Ніколас Альтобеллі з Європейського космічного агентства.

З допомогою "Cassini" вчені планують відповісти на ще одне важливе питання, що стосується довжини світлового дня на Сатурні. Дослідники вважають, що він приблизно дорівнює 10,5 години.

"Cassini" належить зробити ще чотири підльоти до Сатурна. 15 вересня "Cassini" повинен увійти в атмосферу Сатурна і згоріти в ній. Цей космічний апарат запустили 15 жовтня 1997 року. NASA вже два рази продовжувало місію "Cassini": з 2008 по 2010 рік і з 2010 по 2017 рік.

Нагадаємо, в березні NASA опублікувало знімки одного з 63-х супутників Сатурна, а саме - другого за віддаленістю від планети природного небесного тіла, який має назву Пан. Крім того, в квітні космічний зонд Cassini передав на Землю знімок іншого супутника Сатурна — Атласа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.