НОВИНИ

У СЦКК попередили про загрозу двох техногенних катастроф у Торецьку

На початку січня в результаті пошкоджень ділянки водоводу Горлівка-Торецьк через обстріли з боку бойовиків вода почала затоплювати шахти.

У Торецьку через затоплення шахт імені Артема і Південної на поверхню піднімається метан, який далі потрапляє в підвали будинків, що може призвести до вибуху і отруєння людей. Про це заявила українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін.

Читайте також: Колапс в прифронтовому Торецьку

На початку січня в результаті пошкоджень ділянки водоводу Горлівка-Торецьк через обстріли з боку бойовиків вода почала затоплювати зазначені шахти.

Другою серйозною проблемою для Торецька і всього Донбасу став місцевий фенольний завод, розташований на околицях міста. Спостерігачі забили тривогу, оскільки тут необхідно в терміновому порядку провести роботи по зміцненню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. Зараз в цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 тисячі тонн рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегід, сірчану кислоту, нафтопродукти та інше.

Читайте також: Вогонь, вода і мідні труби Торецька

Переповнення шламонакопичувача загрожує руйнуванням дамби, а в цьому випадку отруйний потік рине на найближче селище Новгородське, потім потрапить в річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець. Річка є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської та частині Донецької області.

Нагадаємо, навесні 2016 року поблизу Новгородського на Донеччині неподалік від лінії фронту на фенольному заводі виникла проблема екологічного характеру. Через можливість забруднення відходами фенольного заводу під загрозою опинилися річка Кривий Торець, а також селище Новгородське і Неліпівка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.