НОВИНИ

На Дніпропетровщині археологи розкопали неушкоджену могилу скіфської амазонки

У похованні також знаходилася чаша, невелика амфора та сагайдак зі стрілами.

У Дніпропетровській області археологи розкопали нерозграбовану могилу скіфської амазонки, яка найімовірніше, загинула у бою. Про це повідомляє сайт Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції (УкрФА), на території члена якої - Покровського ГЗК - ведуться археологічні пошукові роботи Інститутом археології Національної академії наук України.

"Під час розкопки кургану була виявлена могила в якій знаходилися залишки молодої дівчини! На щастя, могила виявилася не розграбованою і це дозволило зробити сенсаційні висновки. За словами керівника експедиції, кандидата історичних наук Сергія Поліна, дівчина є свого роду амазонкою та швидше за все, загинула в бою. Оскільки могила була не порушена, на руках та шиї дівчини були прикраси: браслет та намисто", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що поруч з нею у похованні також знаходилася чаша, невелика амфора та сагайдак зі стрілами. Самі стріли від часу зотліли, але наконечники збереглися, а неподалік лежали останки коня, яких стародавні скіфи клали до могил для відкупу.

Восени розкопки планують поновити.

Нагадаємо,  нещодавно у Полтавській області на розкопках Більського городища група археологів знайшла скіфське золото й унікальні вцілілі амфори VI ст. до нашої ери.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.