НОВИНИ

Вищий адмінсуд відмовив Сергієві Клюєву в поновленні депутатської недоторканності

Парламент дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Клюєва у січні 2016 року.

Вищий адмінсуд України відмовив у задоволенні позову нардепа Сергія Клюєва про скасування рішення Ради щодо зняття з нього депутатської недоторканності, згоду на затримання і арешт
Про це йдеться у рішенні ВАСУ, опулікованому у держреєстрі судових рішень.

Клюєв просив суд визнати протиправними й скасувати постанови ВР від 28 січня 2016 року, а також зобов'язати парламент повернути колишньому генеральному прокуророві Віктору Шокіну відповідні подання.

На його думку, засідання комітету Ради з питань регламенту й організації роботи парламенту 22 грудня 2015 року відбулося з порушенням регламенту, бо на ньому не був присутнім генпрокурор.

Також він зазначив, що у рішенні комітету не було мотивувального висновку щодо визначення законності й обґрунтованості подання, а також законності одержання доказів.

Також Клюєв вказав, що подання стосовно нього розглянули з порушенням терміну - замість 7 днів розглядали через 36.

Окрім того, депутат-втікач заявив про факти неперсонального голосування.

Проте колегія суддів встановила, що Шокін під час розгляду подання у комітеті був у відпустці, а тому його обов’язки виконував його заступник Роман Говда.

Також суд установив, що під час розгляду подань не надходило звернень депутатів про факти неперсонального голосування.

Відтак суд вирішив не скасовувати рішення Верховної Ради.

Постанова може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, і вступає в законну силу після закінчення строку на подання заяви про перегляд Верховним Судом України, якщо таку заяву не було подано.

Як повідомлялося, 28 січня 2016 року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури України на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народного депутата Клюєва. Клюєв підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч.4 ст.190 (шахрайство), ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. У 2015 році він втік з України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.