НОВИНИ

Польща пояснила закупівлю Patriot бажанням захиститися від "Іскандерів"

Глава МЗС не уточнив, скільки комплексів планує отримати Польща, проте підтвердив, що "вісім" - це "близько".

Додаткові комплекси зенітно-ракетний комплекси (ЗРК) протиповітряної оборони (ППО) Patriot потрібні Польщі для захисту, у тому числі, від російських ракетних систем "Іскандер", розміщених в Калінінградській області. Про це розповів глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив в інтерв'ю російській газеті "Коммерсант".

"Ось вам і відповідь: російські ракети вже там розміщені, а у нас досі немає системи ППО, щоб в разі можливої атаки захистити себе. Ми не робимо кроки першими - ми реагуємо на те, що ми бачимо. Тим більше, що Patriot не дозволяє напасти ні на яку країну - в цьому плані система марна. А "Іскандери" можна використовувати для атаки, забезпечивши їх ядерними боєголовками", - сказав міністр.

Він також розповів, що зараз точно невідомо, коли Польща отримає комплекси Patriot з США. "Ми підписали попередню угоду і виклали свої побажання по специфікаціям цих батарей, радарів і іншого супутнього обладнання. Тепер ми чекаємо відповіді від США щодо технічних деталей договору і ціни. Тому завтра поставок чекати не варто", - розповів глава МЗС Польщі.

Він також не уточнив, скільки комплексів планує отримати Польща, проте підтвердив, що "вісім" - це "близько".

Також міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща і надалі готова співпрацювати та підтримувати Україну. 

Нагадаємо, Польща прискорила переговори щодо закупівлі американських комплексів протиракетної оборони Patriot. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.