НОВИНИ

Втручання у вибори в США. ФБР запідозрило Росію в поширенні фейкових новин у соцмережах

Фахівці намагалися відслідкувати ймовірну російську дезінформаційну кампанію з використанням фальшивих новин у день виборів.

За даними ФБР принаймні деякі облікові записи в соцмережах, які поширювали фейкові новини під час президентської виборчої кампанії в США, були частиною російської кампанії з дезінформації, повідомляє CNN з посиланням на два джерела, знайомих з розслідуванням.

Згідно з повідомленням, за три місяці до дня виборів у Twitter і Facebook почали з’являтися новини про змови і містифікації. Багато з яких містили неправдиві дискредитуючі заяви про кандидата Гілларі Клінтон. ФБР намагалося відслідкувати ймовірну російську дезінформаційну кампанію з використанням фальшивих новин у день виборів.

У результаті перевірки аналітики ФБР виявили, що деякі облікові записи користувачів соціальних мереж, які поширювали фейкові новини, були зарубіжними. Вони дійшли висновку, що принаймні деякі з них були частиною російської дезінформаційної кампанії.

Нагадаємо, що центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.