НОВИНИ

Двох українських спортсменок відсторонили від Чемпіонату світу через допінг

Атлеток було повідомлено, що незалежні експерти зробили висновок: несприятливий результат аналізів не може бути пояснений інакше, окрім як зовнішнім втручанням.

Двох українських легкоатлеток Ольгу Земляк та Олесю Повх відсторонили від участі у Чемпіонаті світу в Лондоні через порушення антидопінгових правил. Також виключено зі складу делегації і тренера Ольги Земляк Сергія Басенка. Про це йдеться у заяві Федерації легкої атлетики України.

Федерація отримала копії листів, направлених від імені підрозділу з легкоатлетичної етики ІААФ Ользі Земляк та Олесі Повх з повідомленням про порушення проти них розслідування щодо потенційного порушення антидопінгових правил через результати дослідження їхніх зразків сироватки крові.

Атлеток було повідомлено, що незалежні експерти зробили висновок: несприятливий результат аналізів не може бути пояснений інакше, окрім як зовнішнім втручанням.

1 серпня Ольга Земляк та Олеся Повх надіслали до Athletics Integrity Unit свої пояснення, які були визнані як недостатні для пояснення аномальних результатів тестів. Відповідно, ІААФ прийняла рішення, що підозри щодо порушення антидопінгових правил та результати тестів і висновки експертів є обґрунтованими.

Комісія юридичних проваджень Федерації легкої атлетики України також прийняла рішення про тимчасове відсторонення Ольги Земляк та Олесі Повх від усіх змагань на національному та міжнародному рівнях.

Нагадаємо, раніше українську легкоатлетку Наталію Лупу дискваліфікували на 8 років за використання допінгу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.