НОВИНИ

Євросуд із прав людини розглядає понад 3,5 тисячі позовів у зв'язку з подіями в Криму та на Донбасі

Із них 1,6 тисяч подані безпосередньо жителями цих регіонів України.

Європейський суд із прав людини розглядає майже 3 тисячі 700 індивідуальних позовів, які пов'язані з подіями у Криму та Донбасі. Про це повідомляє DW з посиланням на прес-службу ЄСПЛ.

Згідно з повідомленням, близько 1 тисячі 600 позовів надійшли безпосередньо від жителів Донецької та Луганської областей і з Криму. При цьому у прес-службі ЄСПЛ зазначили той факт, що не всі позови мешканців цих регіонів України пов'язані безпосередньою з анексією півострова Росією та російською агресію на сході країни. Але не уточнили, скільки саме позовів надійшло від жителів тимчасово окупованої території України.

Читайте також: Україна передала у Євросуд щохвилинний графік захоплення Росією Криму

Понад 800 позовів з 1 тисячі 600 стосуються проблеми невиконання рішень національних судів, близько 500 пов'язані з анексією Криму та збройним конфліктом в Донбасі. Решта позивачів скаржаться на затягнутий термін судового провадження, відсутність доступу до суду та інші питання.

Як повідомлялося, Україна продовжує підготовку нового позову до Російської Федерації у Європейський суд з прав людини, що стосується подій на Донбасі та у Криму в період 2015-2016 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.